Futaleufu River

Jedną z najpiękniejszych rzek Patagonii jest Futaleufu River. Jest to piękna rzeka zasilana przez jeziora znajdujące się w Parku Narodowym Los Alerces (najbardziej malowniczy park na południu Argentyny), następnie przecina Andy w Chile i dopływa do jeziora Yelcho.

Jeśli oglądamy zdjęcia i panoramy z przebiegu tejże rzeki, to widzimy, że przebiega ona przez różne tereny, co daje niesamowite wrażenie. Futaleufu River znana jest ze swoich głębokich wód, których kolor waha się od błękitnego, po mocno granatowy. Wody te utworzył lodowiec, a ich szybkie prądy i rwące nurty przyciągają kajakarzy całego świata.

Raftling

Raftling znany jest w Patagonii w takim stopniu, że miłośnicy tego sportu z każdego zakątka na świecie pragną chociaż raz w życiu przebyć podróż po rwącej rzece Futaleufu. Rząd państwa Chile zaproponował ostatnio pomysł, że może utworzą tamę, która mogłaby utrudnić swobodny przepływ rzeki, a co za tym idzie – mniejsze zagrożenie powodziami. Projekt ten ma zostać rozpoczęty dopiero w 2012 roku przez spółkę Endesa Power.

Futal

Spółka ma zamiar postawić pierwszy budynek zapory na rzece Baker – południowej Futaleufu River. Zakład z Chubut w Argentynie, w części Patagonii został nazwany właśnie po tej rzece – Futaleufú Department. Niedaleko granicy z Argentyną, w Chile, znajduje się małe miasteczko Futaleufú, które liczy zaledwie 2000 mieszkańców. Głównym źródłem dochodów mieszkańców jest wędkarstwo muchowe, raftling i turystyka.

Turystyka

Dzięki cudownym krajobrazom i terenom Patagonii, do miasteczka rocznie przyjeżdża bardzo dużo turystów, którzy stamtąd mogą odbywać wycieczki w pobliża rzeki Futaleufu, a także jechać w dalsze podróże, w poszukiwaniu flamingów i pingwinów Magellana. Jeśli odwiedzimy kiedyś krainę Patagonii, koniecznie jedźmy zobaczyć Futaleufu.

You may also like...