Kraina gór i wiatrów

Patagonia jest znana jako kraina gór, oceanu i wiatrów. To właśnie wiatry przeszkadzały śmiałkom w zdobyciu pięknego szczytu tego krańca świata – Fitz Roy.

Wielu turystów od lat marzy o tym, żeby wybrać się właśnie w to miejsce. Podróżni bardzo często opisują to miejsce w dziennikach podróży. Często piszą, że od dawna marzyli o tym, aby dotrzeć na kraniec świata i że Patagonia jest właśnie dla nich tym krańcem świata. Samoloty chilijskich linii lotniczych docierają do miasta położonego najdalej na południe kontynentu Ameryki Południowej – Punta Arenas.

Piękno natury

Przed lądowaniem widać rozległe, porośnięte rzadką, karłowatą roślinnością równiny, a w dalekiej odległości, na horyzoncie – pokryte śniegiem wysokie góry. Na planie widoków znajdziemy także ciemne wody Cieśniny Magellana. Częstą pogodą w regionach Punta Arenas są silne deszcze i wiatry. Wybierając się na wycieczkę po okolicy, warto jest obejrzeć kolonię ptaków, które występują tylko i wyłącznie w tym regionie świata. Mowa oczywiście o pingwinach Magellana. Ptaki te gnieżdżą się tylko w paru miejscach tego regionu, a najwięcej jest ich nad Zatoką Otway.

Przejeżdżając przez chilijską pampę możemy spotkać nandu – miejscowe strusie. Pogoda w Patagonii zmienia się co kilka chwil – raz siarczyste deszcze, potem znów piękne słońce, które wydobywa piękno z otaczających terenów.

Zatoka Otway

Zatoka Otway jest z jednej strony otoczona surowymi, śnieżnymi pasmami górskimi, które wyglądają na jej tle przepięknie. To tutaj można spotkać pingwiny. Są one chyba najmniejszymi z rodziny pingwinów – mają do około 70 cm wysokości. Charakteryzują się czarnym dziobem. Całą głowę mają czarną (prócz białej pętli biegnącej od nasady dzioba ponad okiem przez boki szyi do gardła), a wierzch ciała czarno – szary. Są to jedne z najciekawszych zwierząt tego krańca Patagonii.

You may also like...