Krótki Przewodnik Po Bajecznej Hiszpanii

Hiszpania, położona w południowo-zachodniej Europie, na Półwyspie Iberyjskim, jest niezwykle zróżnicowana. Hiszpania ma wiele popularnych regionów turystycznych, np: Costa de la Luz, Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca, Costa del Azahar, Costa Dorada, Costa Montanesa, Costa Vasca, Costa Verde, Rias Altas, Rias Bajas oraz takie wyspy jak Majorka (Mallorca), Teneryfa (Tenerife) i Ibiza. Hiszpania to wymarzone miejsce wypoczynku dla wszystkich kochających wodę i słońce. Hiszpania oferuje dużo atrakcji wielbicielom aktywnego wypoczynku, którzy mogą wybierać pomiędzy pływaniem na desce windsurfingowej, skuterach, nartach wodnych lub po prostu popływać jachtem. Hiszpania to nie tylko słońce i woda ale również piękna architektura z wieloma zabytkami kultury oraz bogata i barwna tradycja, których najciekawszymi elementami są corrida i taniec flamenco. Corrida to walka człowieka z bykiem, z której to Hiszpania słynie.

Oaza Travel – lato 2014 i zima, urlop na plaży i wyjazdy na narty, wakacje i ferie zimowe – sprawdzone biura podróży – wczasy, wycieczki objazdowe, pielgrzymki, weekendy, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, zielone szkoły, wycieczki szkolne. Prowincja Hiszpania , która w czasach kalifatu była ważnym ośrodkiem kultury i nauki, konkurującym z Sewillą, pod katolickimi rządami stała się terenem zepchniętym na drugi program. Spędzając wakacje w Hiszpanii, poza wspaniałymi plażami odkryjemy malownicze rybackie wioski, oryginalny lokalny folklor, wspaniałe zabytki oraz wyśmienitą hiszpańską kuchnię. Rejsy morsko-oceaniczne luksusowymi jachtami lub potężnymi statkami-hotelami, wspaniałe pola golfowe rozlokowane niemal w każdym zakątku wybrzeży, największe w Europie aquaparki, tereny idealne do uprawiania sportów ekstremalnych - Hiszpania jest w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających.

Noclegi Hiszpania, Hiszpania kwatery, apartamenty Hiszpania, wczasy Hiszpania, willa z basenem Hiszpania, wakacje Hiszpania, Hiszpania wynajem apartamentu, tanie noclegi Hiszpania, Hiszpania wycieczki, Hiszpania final minute. Hiszpania jest prawie co roku określana jako najbardziej popularne miejsce wypoczynku. Hiszpania posiada bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych dzięki którym spędzisz wakacje życia. Hiszpania to nie tylko chętnie odwiedzany przez turystów kraj, ale również bardzo specyficzny. Jak wiadomo Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, a należności uiszcza się w EURO, dlatego kraj ten jest szczególnie chętnie odwiedzany przez Niemców. Hiszpania jest ulubionym miejscem zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Aby spędzić tu wakacje należy wynająć odpowiednią kwaterę. Hiszpania to wspaniała mieszanka kultur i religii.

Tylko Hiszpania zachowała brutalny charakter corridy co budzi protesty. Hiszpania słynie z doskonałej kuchni, która należy do najlepszych w świecie ze względu na wysoką jakość i różnorodność stosowanych w niej produktów. Hiszpania posiada bardzo zróżnicowany klimat zależny od regionu.

Obrazuję na nim nasze wycieczki, spontaniczne wypady z narzeczonym, atrakcje miast, dzikich przestrzeni, hoteli spa oraz hosteli dla młodzieży. W końcu wakacje w Hiszpanii to możliwość obejrzenia popularnego na całym świecie widowiska jakim jest corrida albo zapoznania się z tańcem flamenco. Uwagę przyciągają również liczne atrakcje regionu, takie jak cerkwie, obiekty sakralne, Pałac Zdrojowy czy muzeum Nikifora. Na krótsze niż w roku ubiegłym wakacje wyjadą za to Brytyjczycy, Irlandczycy oraz Austriacy – mówi Rafał Mrozowski, specjalista ds. marketingu w Mondial Assistance. Większość polskich urlopowiczów uda się w te wakacje do Wielkiej Brytanii lub Irlandii (odpowiednio 54 i 13 proc). Desz w wakacje w Almerii pada żadko.

W programie wycieczki zawarte są największe atrakcje: najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, platformą widokową i obiektami olimpijskimi, perełki Antoniego Gaudiego: Parc Guell, Casa Batllo, Casa Milla i wreszcie największa z nich – Katedra Sagrada Familia.

Jednym z najładniejszych regionów w Hiszpanii jest Andaluzja i jej największe atrakcje: Grenada, Sewilla, Malaga i Kordoba. Hiszpania to także kraj festiwali, z których najsłynniejsze to gonitwa byków w Pampelunie i bitwa na pomidory w Bunol. Szczególnie, że Hiszpania jest w stanie zagwarantować dla wszystkich turystów słońce, niezwykłych ludzi, zabytki i widoki, smakowite jedzenie, lecz także naturalnie jedne z najbardziej atrakcyjnych plaż w Europie. I dlatego właśnie wczasy Hiszpania są strzałem w dziesiątkę.

You may also like...