Patagonia

patag

Jedną z najbardziej pożądanych przez turystów krain w Ameryce Południowej jest Patagonia. Jest to kraina geograficzna w południowej części kontynentu, położona na terenie Argentyny (większość) i Chile.

Znajduje się ona pomiędzy dwoma Oceanami, mianowicie: Spokojnym i Atlantyckim, co daje Patagonii mnóstwo pięknych, nadmorskich krajobrazów.

Argentyna i Chile

Granica Patagonii na północy graniczy z rzeką Rio Negro, a całość powierzchni krainy wynosi około 900.000 km2 . Ameryka Południowa, głównie Argentyna i Chile, charakteryzują się pięknymi, niezapomnianymi miejscami, do których turyści co roku chętnie przylatują. Andy, które skrywają do dziś mnóstwo tajemnic, a także piękne parki narodowe i krajobrazowe sprawiają, że ta część kontynentu staje się jednym z najbardziej popularnych. Patagonia znajduje się właśnie w najpiękniejszym miejscu obu państw, obejmując wybrzeża jest niezwykle zróżnicowana klimatycznie i geograficznie. Na zachodzie, wybrzeże Patagonii, a tym samym kontynentu Ameryki Południowej, posiada mnóstwo wysp i fiordów.

pata

Bezpośrednio nad Patagonią wznoszą się piękne Andy – stare góry wulkaniczne – silnie zlodowacone. Przez krainę płyną malowniczymi terenami rzeki, które spływają bezpośrednio do Oceanu Spokojnego. Są to Palena, Yelcho i Pascua. To one rozcięły góry głębokimi jarami i dolinami.

Kraina Jezior

Od wschodu krainy, do Andów przylega wielka kraina jezior, a następnie płaska płyta z wieloma rzekami. Są to: Limay-Negro, Chubut, Deseado, i Chico. Nasza strona poświęcona jest całkowicie Patagonii i państwom, w których się znajduje. Jeśli ciekawią Cię wiadomości dotyczące tej części Afryki Południowej – koniecznie odwiedź naszą stronę – dowiesz się tutaj o najpiękniejszych miastach, parkach, noclegach i rzekach Patagonii. Zapraszamy do lektury!