Puerto Natales

Jedno z chilijskich miast leżących w pięknej, malowniczej wręcz krainie – Patagonii – jest Puerto Natales.

Miasto to położone jest około 247 km na północny zachód od Puenta Arenas. Jest głównym punktem tranzytowym dla turystów z całego świata. Turyści, którzy pragną odwiedzić Park Narodowy Torres del Paine, zawsze zatrzymują się w tym mieście, choć na kilka chwil. W mieście mieszka wielu imigrantów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Grecji, Węgier i Hiszpanii.

nata

Od kuchni…

Jeśli chodzi o pozostałych mieszkańców, to znaleźć tam można ludzi pochodzących z chilijskiej wioski Chloé, która jest znana z doskonałej kuchni i hodowli owiec. Obecnie największe dochody przynosi miastu turystyka, choć hodowla bydła i rybołówstwo także są bardzo istotne. Jeśli chodzi o chilijską kuchnię to możemy znaleźć tutaj wszystko. Nie tylko w pięknym Puerto Natales, ale także w pozostałych miastach w Chile znajdziemy wspaniałe ryby (począwszy od łososia po wieloryby), doskonałe owoce morza, a także świeże warzywa i owoce. Dla nas wszystko to jest egzotyczne, gdyż w Polsce nie kupimy połowy z produktów oferowanych nam w tym odległym miejscu.

Wołowina, miód, mleko, migdały, orzechy wszelkiego rodzaju oraz przyprawy, które w naszym kraju są wręcz niemożliwe do otrzymania. Przyjeżdżający do Puerto Natales i innych chilijskich miast Patagonii tracą głowę dla tamtejszej oliwy z oliwek, która jest nazywana przez wielu – najlepszą na świecie. Pachnie trawą, ziołami, morską bryzą i eukaliptusami, jest po prostu doskonała.

Alkohole

Inną rzeczą, dla której warto pojechać do Patagonii jest tamtejsze wino. Wino nie jest w tej krainie drogie, a jego smak zapamiętuje każdy, kto go spróbował. Ciekawe jest to, że jest tak wiele rodzajów win i innych napojów, że każdy znajdzie ulubiony trunek dla siebie.

You may also like...