Puerto Williams

Kolejnym z miast położonych w jednej z najpiękniejszych krain Ameryki Południowej – Patagonii, jest Puerto Williams.

Patagonie to kraina na południu kontynentu, rozpościerająca się między dwoma Oceanami – Spokojnym i Atlantyckim, obejmująca piękne i surowe góry – Andy, oraz granicząca od północy z rzeką Rio Negro. Puerto Williams to miasto położone w południowej części Chile, konkretniej – w regionie Magallanes. Jest to stolica jednej z prowincji tego regionu, mianowicie: Antarktyki Chilijskiej.

Kapitana John Williams Wilson

Miasto posiada jeden z najbardziej znanych w Patagonii portów morskich, mieszczący się w Kanale Beagle. Port położony jest na wyspie Navarino. Puerto Williams zamieszkuje ponad 2000 mieszkańców – licząc wszystkich, razem z załogą wojskową. To właśnie to miasteczko jest najbardziej wysuniętym na południe miastem świata. Nazwa miasta została  przyjęta na cześć kapitana Johna Williamsa Wilsona – Irlandczyka znanego w regionie Chile jako Juan Guillermos. Założył on w pobliżu miasta fort, który został przeniesiony jakiś czas później na półwysep Brunswick.

Miasto zostało pierwotnie założone jako baza wojskowa i na początku nosiło nazwę Puerto Luisa. Ludzie mieszkający tam na stałe pojawili się w tym miejscu dopiero po wzroście popularności turystyki w Patagonii. Linie lotnicze łączą miasteczko z Punta Arenas, a jedyną możliwością dostania się do niedalekiej Argentyny jest wynajem jachtu należącego do prywatnego kapitana.

Puerto

Turystyka

Miasteczko przyciąga turystów przyjeżdżających z najodleglejszych zakątków. Czym? Ciekawy klimat, piękne krajobrazy Patagońskich terenów oraz ciekawe obyczaje tego miejsca warte są zobaczenia i z pewnością zostaną zapamiętane przez każdego turystę. Dodatkowym atutem jest chilijska kuchnia, w której gustuje wielu smakoszy, a ilość przypraw, jaka stosowana jest w tym miejscu, może sprostać wymaganiom każdego.

You may also like...