Punta Arenas

Patagonia co roku przyciąga wielu turystów. Jednym z miast położonych w tej krainie jest Punta Arenas. Nazwa miasta po hiszpańsku oznacza – przylądek piaszczysty. Dokładna lokalizacja to południowe Chile, nad Cieśniną Magellana.

Miasto jest stolicą regionu Magallanes y Antártica Chilena. To piękne miejsce uznawane jest za miasto najbardziej wysunięte na południe na świecie, choć niżej na południu jest jeszcze kilka mniejszych miasteczek. Jest to największe miasto chilijskiej części Patagonii.

Port

Niegdyś miasto to było najważniejszym portem w Chile. Gospodarka tego miejsca opiera się głównie na turystyce, odwiedza je mnóstwo ludzi przyjeżdżających do Patagonii. Miasto jest bazą wypadową dla wielu ekspedycji antarktycznych. Naukowcy wybierający się na Antarktydę praktycznie zawsze zatrzymują się w Punta Arenas, na odpoczynek i po to, aby uzupełnić zapasy. Zabytkami tej części Patagonii jest przede wszystkim Plaza Múnoz Gamero, razem z dawnym pałacem Sary Braun – Club de la Unión, a także katedrą i główną siedzibą Sociedad Menéndez Behety.

punta

Innym zabytkiem, dla którego do Ziemii Ognistej przyjeżdżają turyści jest ośrodek kultury i muzeum historii regionu, mianowicie – Casa Braun-Menéndez. Patagońskie miasto przyciąga także ze względu na kamienny zamek – Avenida Espana, a także zabytkowe wejście do portu, do którego przybijają także statki (prócz hiszpańskich, francuskich, japońskich, z USA, itd.) z Polski. W porcie można obejrzeć wiele kutrów rybackich i okręty marynarki wojennej. Jeśli ciekawi nas historia miasta, to założone ono zostało w 1848 roku i ma dziś powierzchnię około 17843,3 km2. Miastami partnerskimi są Rio Gallegos i Ushuaia, mieszczące się w Argentynie, oraz Split (Chorwacja) i Bellingham (Stany Zjednoczone).

Jeśli ciekawi Was kultura i obyczaje miast Patagonii, koniecznie odwiedźcie Punta Arenas!

You may also like...