Świętokrzyskie gra w BILARDA, Wąchock 14.09.2022

W środę 14.09.2022 r. w Hali Sportowej w Wąchocku odbyło się niezwykłe spotkanie z bilardowym multimedalistą Polski, Europy i świata – Panem Bogdanem Wołkowskim.

     Bogdan Wołkowski – polski Mistrz Trików Bilardowych i Snoocerowych, 6-krotny Mistrz Świata w Trikach Snoocerowych, 5-krotny Mistrz Świata w Trikach Pool – Bilardowych, 2 – krotny Mistrz Świata i Europy w Trikach Artystycznych, wielokrotny Mistrz Polski.

Pan Bogdan zaprezentował swój szeroki repertuar sztuczek, wzbudzając zachwyt i podziw u wszystkich widzów. „Ciekawy, profesjonalny, zabawny, atrakcyjny, zachwycający” – taki był pokaz w wykonaniu Pana Bogdana, a każdy z pokazanych trików był nagradzany gromkimi brawami. Bile skakały, wirowały, pokonywały przeszkody i wpadały do wyznaczonych przez Mistrza łuz. Pan Bogdan jest nie tylko wykonawcą, ale również twórcą wielu pokazowych zagrań.
Oprócz pokazu dzieci mogły również wykazać się swoimi umiejętnościami i zdobyć nagrody.
Nasz Gość chętnie pozował do zdjęć i rozdawał uczniom autografy.
Serdecznie dziękujemy za wizytę i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się z Mistrzem w naszej szkole.
Spotkanie z medalistą Mistrzostw Świata było możliwe dzięki odbywającej się w naszym województwie akcji Polskiego Związku Bilardowego „ Świętokrzyskie gra w bilard”, pod patronatem honorowym Anny Krupki – Sekretarz Stanu w MSiT, a dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Bilardowym udało się pozyskać kolejne dwa stoły bilardowe wraz z wyposażeniem. Klub Sportowy CAMPEONES Wąchock obecnie posiada cztery stoły; 2 w Szkole Podstawowej w Parszowie oraz 2 w Zespole Placówek Oświatowych w Wąchocku. Aktualnie nauczyciele z tych szkół Pani Aldona Parka i Pani Katarzyna Krasowska prowadzą nieodpłatne zajęcia dla dzieci na które serdecznie zapraszamy.

Robert Janus – Prezes KS CAMPEONES Wąchock i Norbert Dudek – Wiceprezes KS CAMPEONES Wąchock