Patagonia – Chile & Argentyna

Patagonia jest obecnie jedną z najbardziej popularnych krain geograficznych w Ameryce Południowej. Znajduje się ona na południu kontynentu, obejmując część Chile i Argentyny.

Obejmuje obszar pomiędzy Oceanem Spokojnym i Atlantyckim. Na południowym krańcu Patagonii znajduje się miejsce odległe od wszelkich centrów cywilizacyjnych – nazywane Ziemią Ognistą.

Na końcu świata

Jest to miejsce uważane za koniec świata, właśnie przez tą odległość od każdego centrum cywilizacji. Prócz Ziemi Ognistej, która przyciąga turystów – są oni ciekawi jak wygląda koniec kontynentu, który odgranicza Oceany, Patagonia jest magnesem dla ludzi ze względu na krajobrazy. Krajobrazy w tej krainie są wręcz spektakularnie, jedne z najpiękniejszych, jakie można spotkać na całym świecie. Wśród pięknych krajobrazów i miejsc Patagonii znajduje się góra Fitz Roy, która jest granitową iglicą, która wzbija się na ponad 3000 metrów ponad sawannę, a jej pionowe ściany opierały się przez lata zdobywcom szczytów. Nikt nie zdobył tej góry aż do 1952 roku! Co przeszkadzało śmiałkom wspiąć się na szczyt?

Prócz niezwykle stromym, pionowym ścianom, były to na pewno huraganowe wiatry, jakie niezmiennie wieją w pobliżu góry. Niedaleko iglicy, znajduje się unikalny lodowiec Perito Moreno, który spływając z gigantycznego pola lodowego przecina okresowo jezioro Argentino na pół. Wygląda to niesamowicie! Innym pięknym i surowym miejscem jest leżący po stronie Chile park narodowy – Torres del Paine . W nim znajdziemy mnóstwo jezior, wodospadów i skalnych turni, gdzie bardzo często można spotkać pasące się na halach guanaco – południowoamerykańską lamę.

Argentyna i Chile to z pewnością jedne z najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej, a obejmująca Andy Patagonia – to prawdziwe marzenie podróżników.

You may also like...

1 Response

  1. Pan WordPress pisze:

    Cześć, to jest komentarz.
    Aby skasować ten komentarz, zaloguj się i wyświetl komentarze tego wpisu. Wtedy zobaczysz opcje edycji oraz kasowania komentarzy.