Starachowickiej Ligi 6-tek / Zimowej Ligi Orlikowej o puchar La Dolce Vity: KS CAMPEONES Wąchock -FC Chili 2:2, KS CAMPEONES Wąchock – Piranie Mirów 2:2

Sobota 29 stycznia była dniem, w którym drużyna KS CAMPEONES Wąchock rozegrała aż dwa mecze.

W pierwszym z nich mierzyliśmy się z dotychczasowym liderem rozgrywek – zespołem FC Chilli, a kolejnym również bardzo wymagającym przeciwnikiem był zespół Piranie Mirów.

Pierwszy mecz okazał się być bardzo zacięty. Przez pierwszą połowę spotkania nie padła żadna bramka mimo sytuacji z obu stron. Zespół FC Chilli miał wyraźną przewagę kreując sobie więcej dobrych szans, jednak to nasza drużyna pierwsza otworzyła wynik spotkania po bramce Mateusza Życińskiego zza pola karnego. Mimo straty bramki dotychczasowy lider nie przestał napierać i dość szybko ustanowił remis. Następna bramka padła po bardzo mądrym zagraniu Mateusza Życińskiego w kierunku Łukasza Rogali, który to po przyjęciu od razu oddał strzał umieszczając piłkę w bramce. Niestety w dwóch ostatnich minutach drużyna FC Chilli zdołała znowu doprowadzić wynik do remisu, przez co mecz zakończył się rezultatem 2:2.

KS Campeones Wąchock 2-2 FC Chilli

M. Życiński ⚽
Ł.Rogala ⚽

Drugi mecz można by opisać jako „szczęście w nieszczęściu”. Od razu na samym początku warunki atmosferyczne bardzo się pogorszyły. Przed samym rozpoczęciem spotkania zaczął padać siarczysty śnieg, który momentalnie pokrył nawierzchnię, przez co zrobiło się bardzo ślisko. Z tego powodu już w pierwszej minucie meczu od razu po rozpoczęciu, przeciwnicy sprytną zagrywką zdołali zdobyć bramkę. Tutaj mecz był bardzo wyrównany, większość akcji działa się w środku boiska lub padało wiele strzałów z daleka. Niestety to przeciwnik znowu wykorzystał okazję i przegrywaliśmy 2:0. Mimo to, nie poddaliśmy się i walczyliśmy do końca, co zaowocowało bramką kontaktową Łukasza Rogali na 2:1. Wtedy jeszcze bardziej wzmocniliśmy ofensywę, co chwilę napierając na przeciwnika. Szczęście odwróciło się do nas w samej końcówce odwdzięczając się za pech z pierwszej minuty. W ostatnich 20 sekundach meczu gola na wagę remisu strzelił Filip Sołtysiak po pięknej indywidualnej akcji.

KS Campeones Wąchock 2-2 Piranie Mirów